Amíg Magyarország rendelkezik egy nemzeti és független kormánnyal, addig biztos lehet benne, hogy egyetlen eurócentet sem fog elveszíteni.
Brüsszel átszámítva több mint 400 milliárd forintnyi forrást vont meg Magyarországtól, állítsa szerint végérvényesen. Most hivatalos válasz érkezett a magyar kormánytól az uniós pénzek jövőjéről.
A PAP lengyel hírügynökség beszámolója alapján Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője megerősítette, hogy Magyarország 1,04 milliárd eurónyi uniós támogatástól esik el a jogállamisági mechanizmus révén. Itkonen hangsúlyozta, hogy ez az első alkalom, hogy ilyen esemény történik az EU történetében, és ami még aggasztóbb, hogy ezek a pénzek véglegesen elvesznek.
A Világgazdaság megkereste az Európai Uniós Ügyek Minisztériumát a fejlemények kapcsán. Arra voltak kíváncsiak, hogyan reagál a magyar kormányzat, illetve valóban az történt-e, amit az EB-szóvivő állít? A tárca válaszában Bóka János miniszter nyilatkozatát juttatta el. Ebben a miniszter először is leszögezte, hogy a magyar kormány az uniós forrásokhoz való hozzáférés minden feltételét teljesítette, Brüsszel azt politikai okokból akarja elvenni tőlünk. De mindaddig, amíg Magyarországnak nemzeti és szuverén kormánya van, nem veszít egy eurócentet sem.
Bóka János arra is emlékeztetett, hogy a magyar kormány "kemény küzdelemben" már több, mint 12 milliárd euró uniós forrást szerzett meg. Ennek felhasználásában Magyarország a tagállamok élmezőnyében van.
Végezetül jelezte, hogy a fennmaradó források megszerzése érdekében Magyarország minden jogi és politikai eszközt igénybe vesz.
Hivatalos közlemény: Magyarország évente jelentősebb összeget járul hozzá az Európai Unió költségvetéséhez, mint amennyi támogatás formájában visszatér az országba.
Meglehetősen aggasztó adatok láttak napvilágot az államháztartás helyzetéről. Október végéig már 3 ezer milliárd forintos hiány halmozódott fel a magyar költségvetésben, ami figyelemre méltó mértékű deficit. Azonban jövőre új fejezet kezdődhet, és remélhetőleg más perspektívába helyezhetjük a helyzetet. Érdekes kérdés továbbá, hogy Magyarország hogyan alakul az uniós pénzügyi egyenleg szempontjából, hiszen ez is kihatással lehet a jövőbeli lehetőségeinkre.