Természetesen! Íme egy egyedi megközelítés az újévi gondolatokhoz: --- Ahogy az óra éjfélkor üt, és a naptár lapjai megújulnak, egy új kezdet hívogat bennünket. Az új év nem csupán egy szám, hanem lehetőségek tárháza, amely tele van reménnyel és álmokka
Bort, búzát, békességet! - az új év küszöbén szoktuk egymásnak kívánni. A mindennapi étel- és italszükséglet biztosításán túl a békességre való felhívás napjaink felértékelődött, időszerű üzenete, ebben az egyre zavarosabbá váló világban, ahol a népek, közösségek, egyének közötti békétlenség egyre nagyobb méreteket ölt.
Magyar ember számára a 2025-ös esztendő Jókai-emlékév a rendkívül termékeny író születésének kétszázadik évfordulója okán. De nemcsak Jókai Mór gazdag szókincse és részletes leírásai hívnak csendes olvasásra, hanem a száz éve született és egy évtizede elhunyt Nemeskürty István szókimondó és igaz utat taposó művei is. Rekviem egy hadseregért - január 12-én a doni áldozatokra emlékezünk. Január elsején pedig a szabadság és a szerelem őszinte költőjére, Petőfi Sándorra, akinek az egész alakos bronzszobra pontosan negyedszázada várja a marosvásárhelyi megemlékezőket minden év kezdetén. Nem kerek évszám, de harmincöt évvel ezelőtt új történelmi korszakba léptünk, a rendszerváltás új távlatokat és lehetőségeket nyújtott számunkra. Nyolcvan éve pedig véget ért a második világháború, és egészen biztosan a megszokottnál kiterjedtebb ceremóniákra lehet számítani az elkövetkező évben.
Marosvásárhely közössége, valamint az egyetemes tudománytörténet 2025-ben különleges módon tiszteleghet Bolyai Farkas emléke előtt, aki 250 éve született. Ő az egyik legismertebb erdélyi polihisztor, és a város híres tanintézményének névadója. Bolyai Farkas éppen ötven éve élt 1825. november 3-án, amikor a pozsonyi országgyűlés keretein belül gróf Széchenyi István felajánlotta egyéves jövedelmét a Magyar Tudós Társaság megalapítására, amely ma a Magyar Tudományos Akadémia néven ismert. E jeles évforduló kapcsán nem csupán Bolyai Farkas tudományos örökségére emlékezhetünk, hanem a magyar nemzet számos kiemelkedő tudósára, feltalálójára, művészére és sportolójára is, akiknek munkássága büszkeség forrása számunkra az új évben.
Az apostoli hit, a remény és a szeretet, az adventi várakozás örömével fűszerezve, mindig is az új esztendő és mindennapi életünk leglényegesebb tapasztalatai közé tartoznak. Bor, búza, békesség, hit, remény, öröm és szeretet – ezek mind olyan értékek, amelyekben gazdagnak kell lennünk! Ne hagyjuk, hogy bármelyikből is híján legyünk!