Itt van az érvelés, ami alátámasztja, hogy miért nem maradhat következmények nélkül az, amit a fegyverneki férfi elkövetett.

A Szolnoki Járási Ügyészség indítványozta egy 38 éves férfi letartóztatását, aki Fejér megyei származású. A gyanú szerint a férfi Szolnokon, mindössze egy hónap leforgása alatt, két családi házból összesen 23,5 millió forint értékű használati tárgyakat, ékszereket és készpénzt tulajdonított el.
A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2025. február 28-án a kerítésén keresztül bemászott Szolnokon egy családi ház udvarára, a kertre néző ablakot betörte, és a házból 3,5 millió forint értékben lopott el laptopot, tabletet, mobiltelefont, órát, készpénzt és aranyékszereket - tudtuk meg dr. Ocsovai Ágnestől, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség sajtószóvivőjétől.
A férfi azzal is gyanúsítható, hogy március 27-én, éjjel szintén bement egy szolnoki családi házba, és onnan egy női táskát a benne lévő 10 millió forint készpénzzel, illetve 10 millió forint értékű aranyékszerekkel együtt ellopott.
Az eljárás során körülbelül 4,8 millió forint készpénz és több aranyékszer került elő.
Az ügyészség álláspontja szerint a már többszörösen elítélt, visszaeső gyanúsított esetében komoly kockázatok merülnek fel, mint például a szökés, a rejtőzködés lehetősége, a bizonyítékok elrejtésének nehezítése, valamint a bűncselekmények megismétlődésének esélye.
Dr. Ocsovai Ágnes tájékoztatása szerint a bíróság a vádhatóság kérésével összhangban döntött a gyanúsított letartóztatásáról.