Hogyan sikerült Sátoraljaújhelyen, 23 év elteltével, legyőzni a Fideszt?


Aranyszabály: ha több jelölt indul az ellenzéki oldalon, az mind rendkívüli módon a Fidesz malmára hajtja a vizet. Egy az egyben egyre inkább legyőzhető a kormánypárt már saját korábbi bázisain is.

A 444.hu mélyebben beleásott a tavaly év végi időközi választás részleteibe. Hosszú ideje bebetonozva vezérelte a várost a Fidesz, de tavaly év végén először lehetett felfedezni ezen látványos repedéseket.

A december végén esedékes sátoraljaújhelyi időközi választások előtt néhány nappal a független jelölt, Gánóczi Gábor, határozottan válaszolt a győzelmi esélyeivel kapcsolatos kérdésre. Kérdés nélkül, magabiztosan kijelentette: "Meg fogom nyerni."

Ez a lépés nem kis bátorságot igényelt egy olyan városban, ahol az utolsó nem fideszes győzelem 23 évvel ezelőtt, 2002-ben történt az önkormányzati választásokon, míg parlamenti szinten még régebben, 1994-ben. Gánóczi volt az, aki valóban áttörte a jeget, és ezt nem is akármilyen módon tette: a szavazatok 57 százalékával diadalmaskodott a fideszes jelölt, Zelina Zoltánné, nyugdíjas óvónő felett, aki ráadásul a társasházának ajtószomszédja is volt.

Honnan származik ez a magabiztosság? – tette fel a kérdést a 444.hu újságírója, miközben arra utalt, hogy a beszélgetőpartner már önkormányzati képviselőként is szerzett tapasztalatokat egy olyan testületben, ahol a 12 képviselő közül 8 a Fidesz színeit képviseli.

Összeállítottam a saját stratégiámat a győzelemhez. Először is, szükségem van egy jelöltre, aki nem feltétlenül a legképzettebb, de akit mindenki ismer, és akivel könnyen megtalálják a közös hangot az emberek. Emellett fontos, hogy a jelöltek száma ne legyen túl magas, mert így jobban lehet fókuszálni a választásra.

Gánóczi Gábor tősgyökeres újhelyi, bár 2000 és 2015 között Budapesten élt, feleségével a gyermekük születése miatt inkább hazaköltöztek. "A mai napig nem kerestem idehaza annyit, mint amennyi a 2015-ös pesti bérem volt" - mondta. Odahaza kármegelőzési és biztonsági szakértőként dolgozott a Tescóban, recepciósként a Rákóczi Hotel, Tábor és Rendezvényközpontban, majd idén januárig a Hegyalja Televízióban volt operatőr és vágó. Munkája és munkahelye alig két héttel azután szűnt meg, hogy megnyerte a körzetét. Munkanélküli járadékra a 130 ezer forintos képviselői tiszteletdíja miatt nem jogosult. Más munkája nincs, a tartalékjaiból él. További részletek a 444 cikkében olvashatók.

Related posts