Zelenszkij dühösnek tűnik a béketervek miatt: egyetlen személyen csattant el az elnöki harag.


Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, azonnali hatállyal leváltotta Jevheny Mojszjuk tábornokot, aki a háború utáni időszakra vonatkozó nemzetközi garanciák megszerzéséért felelt. Az intézkedés célja, hogy új irányvonalat képviseljenek a nemzetközi támogatás biztosításában.

Az ukrán elnök hivatalosan nem magyarázta meg a döntés hátterét, de valószínű, hogy kapcsolódik ahhoz, hogy az utóbbi időszakban többféle, feltételezett amerikai béketerv került nyilvánosságra, amelyek kidolgozásába Ukrajna nem kapott meghívást.

Ezekben a béketervekben mindegyik lehetőséget kizárja, hogy Nyugat-Ukrajna csatlakozhasson a NATO-hoz, és nem született javaslat arra sem, miként lehetne hatékonyan megakadályozni az Ukrajnával szembeni újabb orosz katonai támadásokat.

Elengedhetetlen megemlíteni, hogy ezek a tervek még nem kaptak jóváhagyást semmilyen hiteles forrás által. Mindazonáltal Volodimir Zelenszkij elnök tegnap már kifejtette véleményét a témával összefüggő hírekkel kapcsolatban:

Jevheny Mojszjukot tavaly februárban bízta meg Zelenszkij az akkoriban újonnan alapított Biztonsági Garanciák és az Ukrán Fegyveres Erők Fejlesztéséért felelős elnöki iroda vezetésével. Képzelj el, hogy alig egy év elteltével máris távoznia kellett a posztjáról.

Related posts