Az Év Szaloncukra 2024 címért folytatott verseny végére értünk: megszületett a győztes! Készen áll a vásárlás, így a boltokban máris megkezdődhet a szaloncukrokra vadászás. | Startlap Vásárlás


A 2024-es Az Év Szaloncukra-díjat a Stühmer körtezselés-muskotályos, a Gyulai Kézműves Cukrászda Bailey's-es-kávés és a Sulyán Cukrászda mogyoróvajas-csipszes szaloncukrai nyerték, számol be róla a Pénzcentrum.

Az idei díjátadó résztvevői elsőként a szaloncukor-gyártás helyzetébe pillanthattak bele: a kakaó világpiaci ára megemelkedett, és az egyéb alapanyagok árai is drasztikusan nőttek az elmúlt egy évben:

A csokoládé ára 10%-kal drágult, míg a cukor esetében a növekedés elérte az 50%-ot.

Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke a legutóbbi tájékoztatón rámutatott, hogy a termékek hosszú távon várhatóan további dráguláshoz vezetnek. Hasonlóan az energiahordozók piaci mozgásaihoz, itt is jelentős ingadozások tapasztalhatók. Az alapanyagárak emelkedése következtében a középkategóriás szaloncukrok kilónkénti ára várhatóan 5500 és 7000 forint között alakul, míg a prémium termékek esetében ez az összeg 13 000 és 16 500 forint között mozog. Sánta emellett kiemelte, hogy nem csupán az alapanyagok árai emelkedtek: a munkabérek költsége 12,5%-kal nőtt, a logisztikai és fuvarozási költségek 18%-kal emelkedtek, és a csomagolóanyagok ára 50-70%-kal drágult az idei évben. A forint gyengülése szintén befolyásolja az importált alapanyagok költségeit, amire az elnök külön figyelmet fordított.

2024 a turbó ízek éve: a szaloncukrok világában! Az ünnepek közeledtével a hagyományos édességek új, izgalmas fordulatot vesznek. Az ízek kavalkádja vibráló élményekkel vár, hiszen a szaloncukrok már nem csupán a klasszikus ízeket idézik, hanem a kreatív kombinációk és a merész ízvilágok birodalmába is elkalauzolnak minket. Fedezd fel a különleges töltelékek és a szokatlan bevonatok sokféleségét – a 2024-es szaloncukrok minden falatja egy új élmény, amit érdemes megkóstolni!

Megérkeztek a nosztalgikus üdítőital ízek, amelyek ötvözik az édes és citrusos jegyeket, valamint az intenzív gyümölcsös aromákat.

a többféle textúrájú termékek, valamint a növényi alternatívák a tej vagy éppen a kakaó helyett.

Karácsony közeledtével a kereskedők körülbelül 3-3,5 tonna szaloncukrot adnak el, amelynek összértéke körülbelül 20 milliárd forintot tesz ki. Ez a szám valójában a karácsonyi édességfogyasztás jelentőségét tükrözi, hiszen a szaloncukor nem csupán finomság, hanem a magyar ünnepi hagyományok szerves része is.

A minőség megőrzése továbbra is kulcsfontosságú: míg a mennyiségek fokozatosan zsugorodnak, a saját márkás termékek egyre inkább előtérbe kerülnek. Sánta Sándor véleménye szerint a kisebb kiszerelések és a bite size termékek iránti kereslet továbbra is jelentős. Ráadásul egyre többen választják azt a lehetőséget, hogy otthon készítik el a szaloncukrot, nem mellesleg említést érdemel a dubai csokoládé sikertörténete is.

Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára, a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyrendszer fontosságáról osztotta meg gondolatait. Hangsúlyozta, hogy ennek a rendszernek a fő célja a fogyasztók számára a biztonság és a megbízható minőség garantálása, amely révén a vásárlók számára az adott termék többet jelent, mint csupán egy egyszerű élelmiszer. Az ilyen minősítések segítik a tudatos választást, és hozzájárulnak a hazai termékek értékének növeléséhez.

A védjegy 2018 óta van jelen, és bevezetése előtt alapos lakossági felmérést végeztek. Manapság egyre többen ismerik ezt a védjegyet, és tisztában vannak azzal, hogy...

Csak olyan termék kaphatja meg a védjegyet, amelyet a gyártási helyszínén, az üzem területén végzett Nébih audit igazol. Ez biztosítja, hogy valóban ellenőrzött és megbízható minőségű termékről van szó.

Mint Felkai Beáta ismertette, hamarosan marketingkampány indul a védjegyrendszer népszerűsítése érdekében, melyhez influenszerek is csatlakoznak. A pályázható termékkörök száma 2024-ben már 58, a szaloncukor is az idei évben került be, és nyáron hungarikummá minősítették.

Ezek után bejelentették Az Év Szaloncukor díja helyezettjeit: az első díjat a Stühmer Kft. körtezselés-muskotályos szaloncukra nyerte, a második helyre a Gyulai Kézműves Cukrászda Bailey's-kávés ízesítésű szaloncukra került, míg a harmadik helyen a Sulyán Cukrászda mogyoróvajas chips-es szaloncukra futott be. Az első helyezett termék körtezselét tartalmaz, ami 100 százalékos gyümölcsléből készül, ez muskotályos pezsgőkrémmel egészül ki, amit karamellizált fehércsokoládé burkol.

Related posts