Az egri kórház falai között hunyt el az öt gyermekes édesanya, aki tragikus körülmények között lett áldozat.


Különös és tragikus esemény történt Heves vármegyében, ahol egy ötgyermekes édesanya brutális cselekedetre ragadtatta magát. Az ügyészség emberölés vádjával indította el a nyomozást, és a nő ellen bilincs kattant.

Egy Heves vármegyei nő szörnyű bűncselekményt követett el, miután élettársával heves vitába keveredett. A férfi, aki közepes mértékben ittas volt, észrevétlenül sodródott a szóváltás feszültségébe, ami végül tragédiához vezetett. A brutális tett mögött egy édesanya áll, aki öt gyermek nevelésével foglalkozott, de most a bűnüldöző hatóságok bilincset vertek a kezére emberölés vádjával.

A 12 centiméteres kés könyörtelenül fúródott bele a férfi mellkasába; a penge átszúrta a szívet, és végül a gerincoszlopba akadt meg. Az asszony, miután elkövette a borzalmas cselekedetet, azonnal értesítette élettársa szüleit, akik azonnal mentőt hívtak. Sajnos, B. Géza tragédiája során a mentőállomáson nem állt rendelkezésre szabad rohamkocsi, így csupán egy esetkocsi érkezett a sérült férfiért, akit végül az egri kórházba szállítottak. A kiérkezéskor már gyakorlatilag halott volt. A műtőasztalon még megpróbálták újraéleszteni, de sajnos hamarosan a vérzéses sokk következtében életét vesztette.

A megyei bíróság által kiszabott nyolcéves börtönbüntetést, valamint a közügyektől való hasonló időtartamú eltiltást a vádlott és védője fellebbezésben támadták meg. Kérik, hogy a bíróság ismerje el, hogy a nő jogos védelmi helyzetben cselekedett, vagy amennyiben ezt nem tartja megállapíthatónak, legalább másodlagosan erős felindulásból elkövetett emberölésként minősítse a cselekményét.

A Legfelsőbb Bíróság hozott egy fontos határozatot az emberölés kérdésében.

A védelem érveit azonban sem az első fokon eljáró megyei bíróság, sem a Legfelsőbb Bíróság nem fogadta el. Így az L. Józsefnére kiszabott büntetés - 8 év letöltendő börtön és a közügyektől való eltiltás - jogerőssé vált.

A brutális gyilkosság 1998 májusában történt, a Legfelsőbb Bíróság pedig két évvel később májusban döntött jogerősen.

Related posts