"A felsőoktatás kulcsszerepet játszik az üzleti szolgáltató központok dinamizálásában" - Miskolci Egyetem.

A Miskolci Egyetem immár harmadik alkalommal hívta életre a Miskolci Campus Fórum Green and Smart üzleti konferenciát, amely az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kezdeményezésének részeként valósult meg. Az idei esemény középpontjában az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna állt, amely a Miskolci és Debreceni Egyetemek, valamint a regionális üzleti szolgáltató központok közötti együttműködés erősítésére helyezte a hangsúlyt.
A rendezvényt felvezető panelbeszélgetésen Miskolc és Debrecen regionális üzleti központ szerepéről, ehhez kapcsolódva a városfejlesztés irányairól és lehetőségeiről a települések polgármesterei, Tóth-Szántai József és Papp László beszéltek. Hangsúlyozták, hogy a térség fejlődésének alapja az együttműködésen, az oktatás és a gazdasági szereplők közös gondolkodásán alapul, amelyben kulcskérdés a városok és a tudásbázist jelentő egyetemek közötti kapcsolat. Egyetértettek abban, hogy a magas hozzáadott értékű iparvállalatok igénylik a tudást, amihez elengedhetetlen a fejlesztésben érdekelt települések, az egyetemeken zajló oktatás és kutatás, valamint a vállalatok felől érkező igények harmonizációja. A városvezetésnek ugyanakkor felelősen kell gondolkodnia a beruházások és iparfejlesztési irányok meghatározásában, meg kell találnia az egyensúlyt a fenntarthatóság és az újonnan betelepíteni szándékozott technológiáknak a környezetre gyakorolt hatása között.
A fenntarthatóság kérdései, beleértve a környezeti, gazdasági és társadalmi dimenziókat, számos komoly kihívást jelentenek számunkra.
A technikai és technológiai újítások sikeréhez elengedhetetlen, hogy a társadalmi tényezők is jelen legyenek, mivel ezek szinergikus módon hozzájárulnak az innovációs potenciál kibővítéséhez.
A beszélgetés moderátora, Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, kiemelte, hogy a fenntartható vállalati magatartás alapvetően hozzájárul a társadalom életminőségének javításához. Meggyőződése szerint a hasonló geopolitikai környezetben és regionális sajátosságokkal bíró városoknak, amelyek eltérő fejlődési pályán haladnak, szembe kell nézniük e kihívással.