190 évvel ezelőtt született Stark Adolf, akinek emlékét most sírjánál idézték fel. Az alkalom különleges tiszteletadással zajlott, ahol barátai és tisztelői gyűltek össze, hogy megemlékezzenek a neves személyiség életéről és munkásságáról.


A város díszpolgára, Stark Adolf, 190 évvel ezelőtt, december 28-án látta meg a napvilágot. A Csabagyöngye szőlőfajta nemesítésével világszerte elismertté vált, és ma Békéscsabán, a Berényi úti temetőben nyugszik. E jeles napon sírjánál gyűltek össze az emlékezők, hogy tisztelegjenek életműve előtt.

A Stark Adolf Kertbarát Kör tagjai és a Békéscsabai Hagyományőrző Kulturális Kör közös rendezvénye során a szőlészet és borászat hőseinek emlékét idézték fel. A résztvevők egy különleges pillanatnak lehettek tanúi, amikor Bagdi László bemutatta az alkalomra írt versét, a "Csabagyöngye (Stark Adolf Emlékének)" című költeményt, amely méltó módon örökíti meg a hagyományokat és az emlékeket.

- Azt szeretnénk, ha ez az év igazán különleges lenne Stark Adolfról, hiszen éppen száz éve, hogy a Csabagyöngye szőlő nemesítése megtörtént. Az ünnepségsorozat első állomásán vagyunk, és ígérjük, hogy folytatás is vár ránk. Az agrárminisztérium támogatásával a Hagyományőrző Kulturális Kör most egy emléktáblát avat fel, valamint emlékülést is szervezünk - mondta Mácsai Sándor, a Hagyományőrző Kulturális Kör elnöke.

- Itt ebben a nagy faluban, nagyon sok jeles ember nevelkedett fel. Olyan nem született, aki Csabának és a hazának világhírnevet szerzett, de élt itt és dolgozott nagyon aktívan egy ember, akit Stark Adolfnak hívnak, aki a Csabagyöngye nemesítésével egész Magyarországnak világhírnevet szerzett - fogalmazott dr. Sicz György kertészmérnök, majd kifejtette, hogy a csabaiaknak erkölcsi és lelkiismereti kötelessége, hogy emlékezzenek rá.

Related posts